LIGNA HANNOVER Fuarı 50 Ülkeden 1,500 Civarında Firmayı Buluşturacak

Deutsche Messe AG. Global Satış ve Uluslararası Ticari Fuarlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alexander Wurst, TAMDER Genel Başkanı Nizamettin Coşkun’un da konuşmacı olarak katıldığı basın toplantısı sırasında 27 – 31 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan LIGNA fuarı hakkında bilgiler verdi.

Alexander Wurst, yaptığı konuşmada Dünya genelinde 50’yi aşkın ülkeden 1.500 civarında katılımcının ürün ve hizmetlerini sergileyecekleri fuarda, orman ürünleri ve ahşap, mobilya vb. endüstrilerine yönelik en son gelişmeler, en modern teknikler ve çözüm konseptlerinin izlenebileceğini belirtti.

130 bin m2 gibi muazzam bir alan üzerinde gerçekleşecek olan bu büyük endüstriyel şovun kapsamının ormancılık teknolojisinden mobilya ve pencere imalatına, takım tezgahlarından yüzey teknolojisine, kesici ve delici aletlerden teknolojik software yazılımlarına kadar oldukça geniş olduğunun altını çizen Wurst, fuarın gelişen teknolojisi ile Türkiye pazarında faaliyet gösteren firmaları da yakından ilgilendirdiğini vurguladı.

Türkiye’nin geçtiğimiz yıl %12 artan mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatındaki 2023 hedeflerine ulaşması için, özellikle makine ve yan sanayinin en gelişmiş teknolojilerini kullanmaları gerektiğini söyleyen Wurst, bu anlamda LIGNA fuarının kendileri için önemli bir platform olacağının altını çizdi.

Copyright © 2019 Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği (TAMDER) Tüm Hakları Saklıdır.