Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği

Hakkımızda

  BEŞİNCİ YILINA GİREN BİR DERNEK : TAMDER

  UFKU GENİŞ, GENÇ, DİNAMİK, VİZYON SAHİBİ FİRMALAR BİR ÇATI ALTINDA

  Sektörde dördüncü yılını dolduran Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER, dönemin global ölçeklerde de hissedilen sıkıntılar, ekonomik kriz, yöresel savaşlar ve pandeminin yol açtığı olumsuz pek çok etkene rağmen faaliyetlerini aksatmadan sürdürmekte ve üye firmalarını dünya pazarlarına taşımaya, oralarda temsil etmeye devam etmektedir.

  Ağaç işleme makineleri sektörünü, donanım ve yan sanayini de kapsayacak bir biçimde; üretici, temsilci, ithalatçı, ihracatçı, ve tedarikçileriyle birlikte bir bütün olarak kucaklayan derneğimiz, sektörümüzün yükselen trendini temsil eden, ufku geniş, vizyon sahibi, genç, dinamik ve yenilikçi 30 kadar firmayı çatısı altında toplamış bulunmaktadır.

  İHRACATTA DA SÖZ SAHİBİ OLAN BİR SEKTÖR

  Türk ağaç işleme makineleri sektörünün en ihracatçı firmaları arasında bulunan ve makineleri dünyanın 111 farklı ülkesinde kullanılan TAMDER üyesi firmalar, Ar-Ge, üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini çağın en yeni teknolojileri ile donatma çabası içerisinde olup, bu çabalarının sonuçlarını bir biri ardına almaktadırlar. Ve bu bir tesadüf değildir…

  Bildiğiniz gibi makine imalat endüstrisi, sanayi sektörleri içerisinde yatırım malı üreten temel sektör olup, bu açıdan özel bir öneme sahiptir. Aynı şekilde ağaç işleme makineleri imalatında kullanılan teknoloji de her geçen gün baş döndürücü bir hızda ilerlemektedir.

  YÜKSEK TEKNOLOJİYİ KULLANAN İNOVATİF FİRMALAR

  Firmalarımız da artık nümerik kontrollü makinelerden bilgisayar destekli CNC makinelere, oradan da entegrasyon ve optimizasyonu büyük bir hızla yerine getiren yeni nesil makinalara geçiyorlar. Bu atılımlar doğrultusunda Endüstri 4.0’a uygun üretim hatlarımızda, Siber Teknolojileri, Bulut Bilişimleri, Akıllı Robotları ve Yapay Zeka’ları çoktandır kullanıyoruz.

  Her ne kadar dernek olarak tüm bu teknolojik gelişmeleri ve Türk makine sektörünün gelmiş olduğu ileri düzeyi gözler önüne serecek akıllı üretim zirvesini pandemi nedeniyle gerçekleştiremesek de, tüm dünya Türk ağaç işleme makinecilerinin ve TAMDER’in ürünlerini yakından biliyor, takdir ediyor ve kullanıyor.

  Bizler de çok iyi biliyoruz ki, Türk ağaç işleme makine imalatçıları olarak, en son teknolojik gelişmelerden, üst düzey know-how’dan ne kadar çok yararlanır, ne kadar çok üretir ve çıtayı ne kadar yukarılara taşıyabilirsek, küresel dünya pazarlarında da o kadar etkili olabiliriz.

  TAMDER’İN YURTDIŞI ORTAK SATIŞ OFİSİ PROJELERİ

  İşte tam da bu nedenle TAMDER olarak faaliyetlerimizi bu yönde geliştirmekte, üyelerimizin elini uluslararası pazarlarda güçlendirecek, işlerini kolaylaştıracak pek çok proje geliştirmekteyiz. Bunlar içerisinde Yurtdışı Ortak Satış Ofisleri ve Ortak Tedarik / Satınalma projeleri önemli bir yer tutmaktadır. Hedef, ulaşması zor pazarlarda, firmaların tek tek finansman, nakliye, depolama, satış vb. faaliyetleri gerçekleştirmesi yerine, derneğin de gücünü kullanarak ortak girişimlerde bulunarak, önemli bir ihracat sinerjisi sağlamasıdır.

  Söz konusu projeler derneğimiz tarafından uzun süredir üzerinde düşünülen ve çalışılan projeler olup, -Pandemi ve savaş şartlarının ortadan kalkması ve vize kısıtlamaları gibi kimi engelleyici unsurlarının da sonlanmasıyla-bu projelerin başta Amerika olmak üzere, dünyanın çeşitli hedef pazarlarında bu girişimlerimizin sonuç vermeye başlaması ile üyelerimizin ihracatlarında çıtayı epey yukarıya taşıyacaklarını düşünüyoruz.

  AMAÇ, 2023 SANAYİ / TEKNOLOJİ HAMLE ve HEDEFLERİNE KATKIDA BULUNMAK

  Makine firmalarımızın bu atılımları, aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. yılına yönelik “2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi” kapsamındaki Milli Teknoloji Hamlesi açısından da oldukça anlamlı olacak, derneğimiz, firmalarımız, sektörümüzün yanı sıra ülkemize de önemli katkılarda bulunacaktır. 

  Herkese bol ve kaliteli üretim ve bol kazanç temenni eder, hayırlı, uğurlu, bereketli işler dileriz.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ