Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği

Başkandan Mesaj

  Değerli Arkadaşlar,

  Derneğimiz yönetimini 29.02.2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz toplantıda şahsıma gösterdiğiniz güven, teveccüh ve oylarınız sonucunda, kurulduğumuz 2018 yılından bugüne kadar başarıyla temsil eden Başkanımız Sn. Nizamettin Coşkun’dan devraldım.

  Ağaç İşleme Makineleri sektörü üreticilerini, ihracatçılarını, tedarikçilerini ve tüm bileşenleri ile birlikte bir araya getirip, kapasiteleri ne olursa olsun ayırmadan, eşit haklar, menfaatler, eşit paylaşım ilkesiyle, üçüncü kişi, kurum ve makamlar nezdinde bir bütün olarak hareket edip, temsil etmek ve sinerji yaratabilmek amacıyla yola çıkıp kurduğumuz Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER’imizin bütün üyelerine ve Sayın Başkan’a yola çıkış amaçlarımıza, prensiplerimize verdiği katkılar ve emekleri için teşekkür ederim.

  Makine imalat sektörünün sanayileşmiş ülkelerde itici güç olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu amaçla teknolojimizi geliştirmemiz, kendi yerli ve milli makinelerimizle markalarımızı büyütmemiz hayati öneme sahiptir. Sektörümüzde, mali ve istatistiki raporlara da yansıdığı gerçeği ile geçtiğimiz iki yılda yaşanan durgunluğu/dalgalanmaları aşabilmek için kamunun üzerinde çalıştığı Finansman Paketleri, Teşvik uygulamaları, Kalkınma programları, sanayi hamlelerini takip ederek sizler ile paylaşmaya özel önem vereceğiz.

  Tüm sektör paydaşları olarak büyüyebilmemizin yolu ihracat performanslarımıza bağlıdır. Avrupa ve ABD’de yaşanan ekonomik yavaşlamalar, milliyetçi politikalar, patent savaşları, Gümrük Birliği şartları, Serbest Ticaret Anlaşmaları ve hatta Koronavirüs hedeflerimize ulaşmada dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Bu bağlamda;
  Sektörel işbirliği, yardımlaşma, temsil ve dayanışma amacıyla; Yurtiçi ve yurtdışı etkinlik, tanıtım, fuarlar ile ilgili bilgi ve haberleri vermeye, yurtiçi fuar sistemimizi içine düştüğü Avrupalı Katılımcı/Avrupalı Ziyaretçi sarmalından çıkaracak, yabancı ziyaretçilere/alıcılara gerçek yerli ve milli ürünlerimizi tanıtabileceğimiz yeni fuar ya da zirveler gerçekleştirmeye, sektörümüz ile ilgili dünya çapındaki gelişmeleri, yeni pazarları, yeni teknolojiler üzerine yapılan çalışmaları ve araştırmaları duyurmaya, hassasiyetle üzerinde durduğumuz, üyelerimize fayda sağlayacağına inandığımız “Ortak Satış Alanları Organizasyonu” gibi yapıları hayata geçirmek için çalışmaya,

  Aramıza yeni katılan;
  Asil ve yedek üyelerimizin de tecrübe ve katkılarıyla, özveriyle çalışan komitelerimizle ve sorumluluk bilinciyle devam edeceğimizi bilmenizi isterim.

  Sevgi ve Saygılarımla,
  ÜMİT KARABUDAK

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ