Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği

TAMDER Uluslararası Mobilya Kongresine Katılıyor!

  AMDER Başkanı Ümit Karabudak, bu yıl 20-22 Nisan 2020 tarihleri arasında Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi Bünyesinde yapılacak olan “Uluslararası Mobilya Kongresi”ne protokol davetlisi olarak katılacak ve sektörel tecrübelerini aktararak derneğimizi temsil edecek.

  İlki Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği tarafından 1997’de gerçekleştirilen ilk mobilya kongresinden sonra, 2013 (Pamukkale), 2015 (Selçuk),  2016 (Muğla Sıtkı Koçman), 2017 (Düzce),  2018 (Anadolu) Üniversitelerinin bünyelerinde çeşitli kongreler gerçekleştirilmiş olup, her yıl başka bir üniversitenin ev sahipliğinde sürdürülecektir.

  Düzenleme Kurulu adına konuşan Prof. Dr. Hülya Kalaycıoğlu, KTÜ olarak kongrenin yapısını geliştirmeyi hedeflediklerini, böylelikle üniversite- sanayi işbirliğini güçlendirmenin yanında öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak bir etkinlik düzenleyeceklerini ifade ediyor ve bu amaçla; tasarım, malzeme ve üretim alanında yer alan ulusal ve uluslararası akademik ve sanayi paydaşlarını bir araya getirmek ve öğrenciler ile de buluşturmak arzusunda olduklarını söylüyor.

  “Yenilikçi Yaklaşımlar” üstbaşlığı altında, endüstriyel tasarım, bilgisayar destekli tasarım, mobilya tasarımında inovasyon, makine teknolojisi, endüstri 4.0, orman endüstri makineleri ve işletmeciliği, malzemeler, yazılım ve bilişim, 3D baskı teknikleri, Ür-Ge vb. başlıkların ele alınacağı kongreye, yurtdışı ve yurtiçi üniversitelerinin yanı sıra sektörün çeşitli bileşenlerin temsilcileri davetli olarak katılıyorlar.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ