Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği

HANGAARLAB’dan COVID-19 SÜRECİNDE YAZILIMI : ‘’VSight Remote’’

  ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK TEKNOLOJİSİ VE UZAKTAN YARDIM YAZILIMI :

  COVİD-19 KÜRESEL İŞ DÜNYASINDA BÜYÜK ETKİLER YARATTI

  Covid-19 salgını, küresel iş dünyasında benzeri görülmemiş bir etki yarattı. Son aylarda birçok ülke, şirketlerin çalışma biçim ve saatlerini ciddi şekilde sınırlandırmak, hatta kimi zaman belirsiz sürelerce durdurmak zorunda kaldı. Covid-19 krizi henüz çözülebilmiş değil; küresel iş dünyasındaki yankıları devam ediyor, bir süre daha da devam edecekmiş gibi gözüküyor.

  AR TEKNOLOJİLERİ VE UZAKTAN DESTEK YAZILIMLARI İMDADA YETİŞTİ

  Artırılmış Gerçeklik (AR) ve uzaktan yardım yazılımları bu süreçte iş sürekliliğini desteklerken, krizin toplumsal ve ticari etkisini azaltmakta önemli bir rol oynuyor. Son yılların en önemli teknolojisini baz alan bu yeni hizmet modeli, küresel iş dünyasında büyük bir hızla yerini aldı ve COVID-19 sürecinde tüm dünyanın servis ağını ayakta tutma misyonunu üstlendi.

  Seyahat edememek ve personellerin evden çalışması, firmaların iş yapma, etkili operasyon yürütme ve ihtiyaç duyulan yerel uzmanlara ulaşma becerisini ciddi şekilde etkiledi. Kuruluşların faaliyetlerine ‘’eskisi gibi’’ devam edemeyeceği gerçeği, dijital teknolojilere olan talepte büyük bir artış yaşanmasına sebep oldu. Bu noktada devreye, AR teknolojileri ve uzaktan destek yazılımları girdi.

  AKILLI GÖZLÜKLER İLE UZAKTAN YARDIM

  Geçtiğimiz kriz sürecinde; AR ile geliştirilmiş akıllı gözlükler ile uzaktan yardım, uzmanların teknik sorunları şahsen göremeseler bile, yerinde çalışanlarla bağlantı kurmalarına ve onlara teknik bilgiler vererek uzman rehberliği sunmalarına olanak sağladı. ‘’VSight Remote’’ ürünü ile Türkiye’de lider konumda bulunan ve dünyanın ana teknoloji sağlayıcılarından biri olan VSight firması, fabrikalarda yaşanan makine duraksamalarının, kurumlara dakikada 20.000 € kadar kaybettirebildiğini belirtiyor. Bu oran, bize makinelerin zamanında çalıştırılmasının, bakım ve onarımlarının yapılmasının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. 

  Tüm bunların uzaktan ve gerçek zamanlı olarak yapılmasını sağlayan AR ve yazılım teknolojileri, fiziksel ve dijital dünyaları bir araya getirerek, uzmanların fiziksel dünyaya dijital açıklamalar ve hatta 3D modeller eklemesine imkan tanıyor. Seyahat kavramını ortadan kaldırıyor, uzmanların ve çalışanların uzaktan iletişim ve iş birliğini sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ